Tour Du Peloponnese 2016: Συμμετοχές

Η Scuderia Triskelion διοργανώνει στις 2-8 Οκτωβρίου το 3ο Tour du Peloponnese, που θα διεξαχθεί με τη συμμετοχή 20 πληρωμάτων από την Ελλάδα και το εξωτερικό.

Ο αγώνας που θα έχει ως επίκεντρο την Πελοπόννησο θα ξεκινήσει τυπικά την Κυριακή 2 Οκτωβρίου με τον Τεχνικό και Διοικητικό Έλεγχο, που θα διεξαχθεί στο Grecotel Thallaso Resort, στην Κυλλήνη. Στο Tour du Peloponnese συμμετέχουν ιστορικά αυτοκίνητα της Κατηγορίας Regularity, περιλαμβάνει 5 σκέλη και η διαδρομή περνάει από όμορφες και μεγάλου πολιτιστικού ενδιαφέροντος τοποθεσίες της Πελοποννήσου όπως η Αρχαία Ολυμπία, ο Ναός του Επικούρειου Απόλλωνα, ο Μυστράς, η Μονεμβασιά, η Επίδαυρος κ.α.

Το Α’ Σκέλος θα ξεκινήσει το πρωί της Δευτέρας 3 Οκτωβρίου από την Αρχαία Ολυμπία, ενώ ο Τερματισμός έχε προγραμματιστεί για το απόγευμα της Παρασκευής 7 Οκτωβρίου, στο Ναύπλιο, μετά από 1138,99 χιλιόμετρα.

Όλα είναι έτοιμα για έναν ξεχωριστό, που συνδυάζει την περιήγηση σε όμορφες περιοχές της Πελοποννήσου οι οποίες έχουν ξεχωριστό πολιτιστικό ενδιαφέρον, με την μάχη που απαιτεί ακρίβεια χειρισμού και υπολογισμών σε απαιτητικές δοκιμασίες ακριβείας.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Κυριακή 02 Οκτωβρίου

18:30-20:30 Διοικητικός Έλεγχος & Παραλαβή Υλικού / Τεχνικός Έλεγχος οχημάτων,  Grecotel Thallaso Resort, Κυλλήνη

20:30      Λήξη Δηλώσεων Εγγραφής Ομάδων

21:00      Ανακοίνωση Λίστα Εκκινούντων

Δευτέρα 03 Οκτωβρίου 

12:30   Εκκίνηση Α’ Σκέλους Αρχαία Ολυμπία

14:30   Ανασυγκρότηση Ναός Επικούρειου Απόλλωνα

15:30   Επανεκκίνηση Ναός Επικούρειου Απόλλωνα

17:30   Τερματισμός Α’ Σκέλους FILOXENIA Καλαμάτα

20:30    Ανακοίνωση προσωρινής κατάταξης και Ωράριο Εκκίνησης Β’ Σκέλους

Τρίτη  04 Οκτωβρίου 

10:00   Εκκίνηση Β’ Σκέλους FILOXENIA Καλαμάτα

12:00   Ανασυγκρότηση Αρεόπολη

13:00   Επανεκκίνηση Αρεόπολη

13:30   Ανασυγκρότηση Σπήλαια Δυρού

15:00   Επανεκκίνηση Σπήλαια Δυρού

16:00    Τερματισμός Β’ Σκέλους ΚΥΡΙΜΑΙ Γερολιμένας

20:00      Ανακοίνωση προσωρινής κατάταξης και Ωράριο Εκκίνησης Γ’ Σκέλους

Τετάρτη 05 Οκτωβρίου 

10:00    Εκκίνηση Γ’ Σκέλους ΚΥΡΙΜΑΙ Γερολιμένας

13:00    Ανασυγκρότηση Μυστράς, Γεύμα

15:30    Επανεκκίνηση Μυστράς

17:30    Τερματισμός Α’ Σκέλους Μονεμβάσια

20:30    Ανακοίνωση προσωρινής κατάταξης και Ωράριο Εκκίνησης Δ’ Σκέλους

Πέμπτη 06 Οκτωβρίου 

10:00    Εκκίνηση Δ’ Σκέλους, Μονεμβάσια

12:00    Ανασυγκρότηση Κοσμάς

13:30    Επανεκκίνηση Κοσμάς

16:30    Τερματισμός Δ’ Σκέλους NAFPLIA PALLACE Ναύπλιο

20:00    Εκκίνηση Νυχτερινού Σκέλους Ναύπλιο

21:00    Τερματισμός Άργος

22:30     Ανακοίνωση προσωρινής κατάταξης και Ωράριο Εκκίνησης Ε’ Σκέλους

Παρασκευή  07 Οκτωβρίου 

10:00     Εκκίνηση Ε’ Σκέλους NAFPLIA PALLACE Ναύπλιο

11:00     Ανασυγκρότηση Επίδαυρο

13:00     Επανεκκίνηση  Επίδαυρο

14:00     Ανασυγκρότηση Μυκήνες

15:00     Επανεκκίνηση Μυκήνες

16:00     Τερματισμός E’ Σκέλους

19:30     Ανακοίνωση προσωρινών αποτελεσμάτων

20:00     Ανακοίνωση τελικών Αποτελεσμάτων, Τελετή Απονομής Ναύπλιο

 

Συμμετοχές

Χάρτης (1η ημέρα)

Χάρτης (2η ημέρα)

Χάρτης (3η ημέρα)

Χάρτης (4η ημέρα)

Χάρτης (5η ημέρα)

Συμπληρωματικός Κανονισμός