Με 57 συμμετοχές ο 1ος Αγώνας του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Kart 2016

Με 57 συμμετέχοντες που θα χωριστούν σε 5 κατηγορίες, θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 20 Μαρτίου 2016 στην πίστα καρτ Αφιδνών «Kartodromo», η έναρξη του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Karting.

Το Πανελλήνιου Πρωτάθλημα Karting αλλάζει και το ενδιαφέρον όλων των εμπλεκόμενων έχει αυξηθεί, όπως αποτυπώνουν και οι 57 συμμετοχές που συγκεντρώθηκαν ενόψει του εναρκτήριου γύρου της χρονιάς, που διοργανώνεται από το Αθλητικό Σωματείο «Ελληνική Λέσχη Αυτοκινήτου Δυτικής Αττικής» (ΕΛ.Λ.Α.Δ.Α.).

Οι συμμετέχοντες του αγώνα θα χωριστούν σε 5 διαφορετικές κατηγορίες, τις Mini, Junior, Senior, KZ2 και Club, με τις ηλικίες, τα βάρη και τα ελαστικά που θα χρησιμοποιούνται να έχουν καθοριστεί από τον τεχνικό κανονισμό της φετινής χρονιάς.

H Επιτροπή Karting, αισθάνεται την ανάγκη να ευχαριστήσει δημόσια αθλητές, γονείς και ομάδες,  για την εμπιστοσύνη σε αυτή την προσπάθεια για την αναζωογόνηση του πρωταθλήματος.
ΠΙΝΑΚΑΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ

ΜΙΝΙ
α/α Νο Αθλητικό Σωματείο ΑΓ.ΑΔ Διαγωνιζόμενος – Οδηγός Διαγωνιζόμενος Σασί Κινητήρας

1 11 Σ.ΦΙ.ΚΑ 1672 ΜΑΡΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΤΖΩΡΤΖΗΣ NITRO KART TEAM FIRST IAME
2 12 Σ.ΦΙ.ΚΑ 1670 ΔΕΒΕΤΖΟΓΛΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ SPEED FORCE EXPRIT TM
3 13 Σ.ΦΙ.ΚΑ 3635 ΔΟΥΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ CHATZIS RACING TEAM FA LENTZO
4 14 Σ.ΦΙ.ΚΑ 1671 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΤΙΜΟΘΕΟΣ SPEED FORCE EXPRIT TM
5 15 Α.Λ.Α. 3379 ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΟΣ SPEED FORCE PCR TM
6 16 ΦΙΛΜΠΑ 3594 ΝΤΕΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ CHATZIS RACING TEAM TOP KART VORTEX
7 17 Σ.ΦΙ.ΚΑ 1669 ΛΑΝΤΖΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ CHATZIS RACING TEAM FA
8 23 Α.Ο.Π. 3353 ΚΡΙΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ CHATZIS RACING TEAM FA LENTZO
9 28 Σ.ΦΙ.ΚΑ 3582 ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ GSR TEAM LENZO
10 33 Σ.ΦΙ.ΚΑ 1668 ΜΠΑΛΟΔΗΜΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ SPEED FORCE EXPRIT TM
11 34 Α.Λ.Α. 3573 ΝΤΑΦΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ CHATZIS RACING TEAM FA
12 35 Α.Λ.Α. 3298 ΣΠΑΝΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ PRAGA ZAHOS KARTING PRAGA PICCOLO
13 41 Σ.ΦΙ.ΚΑ 3586 ΠΕΡΙΣΤΕΡΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ MAITOS KOSMICKART RACING KOSMIC
14 77 Α.Λ.Α. 3631 ΚΑΡΔΑΜΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ATHENS KART SHOP TECNO ΙΑΜΕ SWIFT
15 84 Α.Σ.Μ.Α. 3605 ΧΑΛΙΒΕΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ABLOY F.S. TOP KART IAME

JUNIOR
α/α Νο Διαγωνιζόμενος – Οδηγός Διαγωνιζόμενος Σασί Κινητήρας

1 11 Σ.ΦΙ.ΚΑ 1786 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ SPEED FORCE EXPRIT IAME
2 12 Α.Λ.Α. 3623 ΚΟΜΝΗΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ SPEED FORCE EXPRIT IAME
3 14 Α.Λ.Α. 388 ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ CHATZIS RACING TEAM FA ROTAX
4 17 Λ.Α.Β. 276 ΧΟΥΡΛΙΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ PRT MOTORSPORT TONY ROTAX
5 32 Α.Σ.Μ.Α. 325 ΝΤΑΡΣΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ATHENS KART SHOP TECNO IAME X30
6 44 Α.Λ.Α. 1881 ΞΗΝΤΑΒΕΛΟΝΗΣ ΘΑΝΟΣ ZORRI MOTORSPORT BIREL ART ROTAX

SENIOR
α/α Νο Διαγωνιζόμενος – Οδηγός Διαγωνιζόμενος Σασί Κινητήρας

1 11 Α.Ο.Π. 1648 ΧΡΥΣΙΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ CHATZIS RACING TEAM FA ROTAX
2 12 Α.Λ.Α. ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ATHENS KART SHOP TECNO IAME X30
3 14 Α.Λ.Α. 58 ΣΑΓΑΝΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ ZORRI MOTORSPORT FA IAME
4 16 Α.Σ.Μ.Α. 370 OIKONOMOY ΧΡΗΣΤΟΣ CHATZIS RACING TEAM FA ROTAX
5 19 Σ.ΦΙ.ΚΑ 1667 ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ SPEED FORCE EXPRIT IAME
6 21 ΕΛ.Ε.Τ.Α. 52 ΠΑΥΛΗ ΜΑΡΙΑΛΛΕΝΑ RALLY ART TECHNOLOGY TONY IAME X30
7 25 Σ.ΦΙ.ΚΑ 212 ΜΑΛΑΝΔΡΙΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ A.M. RACING KART TEAM ΤΟΝΥ ROTAX
8 29 Α.ΛΕ.Ζ. 1412 ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ PRT MOTORSPORT TONY IAME
9 31 Α.Λ.Α. 57 ΣΑΓΑΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ZORRI MOTORSPORT FA IAME
10 33 Α.Λ.Α. 1129 ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ PRAGA ZAHOS KARTING PRAGA DRAGON ROTAX
11 141 START LINE 3086 ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΡΑΤΟΣ ATHENS KART SHOP TECNO IAME X30

KZ2
α/α Νο Διαγωνιζόμενος – Οδηγός Διαγωνιζόμενος Σασί Κινητήρας

1 11 Α.ΛΕ.Ζ. 386 ΤΣΙΜΠΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ TS RACING TEAM CRG MAXTER
2 15 ΑΡΤΕΜΙΣ 327 ΞΥΝΟΣ ΠΑΥΛΟΣ ATHENS KART SHOP TECNO IAME
3 21 Α.ΛΕ.Ζ. 1317 ΒΑΣΙΛΕΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ PRT MOTORSPORT TONY ΤΜ
4 44 START LINE 1367 ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗSΤΟΣ CHATZIS RACING TEAM MARANELO TM KZ10B
5 46 Α.Λ.Α.ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 3252 ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ GOLD KART HELLAS GOLD KART TM KZ10C
6 53 Α.ΛΕ.Ζ. 1412 ΧΑΤΖΟΓΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ PRT MOTORSPORT FA ΤΜ
7 77 Α.Λ.Α. 274 ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΗΣ ABLOY F.S. EVO KART TM-KZ10
8 111 Α.Σ.Ο.Α.Α. 1368 ΓΡΥΠΙΩΤΗΣ ΤΑΣΟΣ PRAGA ZAHOS KARTING PRAGA DRAGON TM-KZ10
9 777 START LINE 2424 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ CHATZIS RACING TEAM FA TM

CLUB
α/α Νο Διαγωνιζόμενος – Οδηγός Διαγωνιζόμενος Σασί Κινητήρας

1 14 Σ.ΦΙ.ΚΑ 3627 ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ CRG HELLAS CRG ROTAX
2 16 ΕΛ.Λ.Α.Δ.Α. ΜΑΡΓΩΜΕΝΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ SPEED FORCE PCR PCR
3 17 Σ.ΦΙ.ΚΑ 3622 ΠΑΙΖΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ SPEED FORCE PGR ΤΜ
4 18 Α.Λ.Α. 3624 ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΤΑΚΗΣ SPEED FORCE PGR ΤΜ
5 19 Α.Σ.Σ.Ο.Α.Α. 1240 ΚΑΡΥΔΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ SPEED FORCE PGR IAME
6 20 START LINE 2304 ΑΡΜΕΥΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ MARANELO RS9LS ROTAX
7 21 Α.Λ.Α. 3324 ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ZORRI MOTORSPORT BIREL ROTAX MAX 125
8 29 ΕΛ.Λ.Α.Δ.Α. 3641 ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΦΑΝΗΣ ZANARDI HELLAS BIREL ROTAX
9 30 ΕΛ.Λ.Α.Δ.Α. 3640 ΠΑΤΤΕΣ ΤΟΥΜΑΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ZANARDI HELLAS INTREPID ROTAX
10 45 Σ.ΦΙ.ΚΑ 3621 ΖΕΡΒΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ KARTWORKS REDSPEED IAME X30
12 50 Α.ΛΕ.Ζ. 3608 ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΝΤΩΝΗΣ PRT MOTORSPORT TONY VORTEX ROK
13 59 Σ.ΦΙ.ΚΑ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ GCR TEAM
14 61 Σ.ΦΙ.ΚΑ 3580 ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ TS RACING DANILLO ROTAX
15 77 START LINE 3408 ΚΟΤΖΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ MARANELO RS9LS ROTAX
16 90 ΣΤΑΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ENERGY ROTAX